Дерев'яні вікна

 


Технічні характеристики

 

Вікна компанії  «Термінус»

Вікна компанії Термінус виготовляються за новітньою німецькою технологією на імпортному обладнанні з тришарового соснового євро бруса перетином 68х83, 78*83. Шари складаються з окремих ламелей радіального і тангентального розпилу, склеєних між собою клеєм класу водостійкості вищої категорії D4. Клей класу D4 для бруса має характеристики міцності вище, ніж у самої деревини – розірвати склеєні ламелі практично неможливо.

Заготовки сушаться до 12% вологості, що відповідає нормативам нашої кліматичної зони. За рахунок різних розмірів елементів бруса, склеєних між собою, в брусі знято внутрішні напруги, що робить вироби стійкими до викривлення, кручення, вигинання, розтріскування. Міцність дерев’яних вікон з клеєного євро бруса збільшується на 80% у порівнянні з аналогічними цільнодерев’яними, а жорсткість на 40%.

Деревина українська, проходить радіологічний контроль, сертифікат відповідності продукції до діючих стандартів якості. На зовнішніх ламелях не допускаються сучки, тріщини, синява, гниль, обзол, червоточини, засмолка, смоляні кишені.

Після зборки коробок та стулок вікна проходять шліфовку і відправляються в цех покраски. Для зовнішньої обробки і покриття вікон використовуються екологічно чисті, на водній основі лаки Zowosan фірми Zobel. Покриття надійно захищає виріб від впливу погодніх умов і дозволяє вибрати колір вікон. Особливими перевагами Zowosan є висока еластичність: покриття зберігає цілісність у місцях механічних пошкоджень – вдавлень і вибоїн, продовжуючи міцно прилягати до поверхні деревини без відколів і відшаровування. І при цьому здатні служити понад 20 років без профілактичного ремонту. Всі пропітки, грунти та фарби виготовлені на натуральній основі, не мають запаху, стійкі до вологи і лугів. Покриття дають дереву «дихати», що зберігає його природні властивості. Чотирьохшарове покриття захищає дерево від гниття, цвілі, робить поверхню водостійкою і зручною для експлуатації.

Технологія нанесення покриття складається з 4-х етапів. Першим етапом наноситься захисна пропітка методом «купання» вікна антисептиком. Це запобігає появі грибкової синяви та плісняви. На цьому етапі значно зменшуються перепади вологи в деревині, і як наслідок зменшується можливість утворення тріщин та деформацій, а також надовго зберігається якість поверхні деревини. Потім слідом прозора або біла ґрунтовка, основною задачею якої являється забезпечення надійної сцепки верхніх слоїв покриття з фарбуючою поверхнею. На цій стадії після висихання ґрунтовки проводять додаткове шліфування рам, знімаючи волокна, які піднялися при провокуючому змочуванні. І останнім етапом у кілька шарів наноситься прозоре або непрозоре проміжне і остаточне покриття методом розпилення. Кольорова гамма декоративних покриттів включає в себе кілька палітр, серед яких такі як палісандр, горіх, каштан, махагон, дуб, світлий дуб, клен, сосна, тік, золотистий тік та білий колір, при цьому зберігаючи структуру волокон.

Дерев’яні вікна потребують ретельності у виборі фурнітури: самі вікна досить масивні, кріплення фурнітури має бути надійним і довговічним. Компанія Термінус пропонує дерев’яні вікна, виробництво яких використовує фурнітуру одного з лідерів в галузі – компанії Maco (Австрія). Вона має істотно більший ресурс виробітку, надійна в експлуатації і зручна в обслуговуванні. Фурнітура надійно притискає стулки до рами, забезпечуючи герметичність вікна і високу звукоізоляцію. Вся фурнітура покрита спеціальним антикорозійним покриттям, що не тільки захищає її від зносу, але й надає естетичний зовнішній вигляд. Такий важливий елемент як мікроліфт приймає на себе все навантаження при закриванні стулки і плавно закриває її. Надійність фурнітури Maco на 20% вище усіх відомих вимог до фурнітури. Петлі розраховані на 130 кг, ставиться система мікропровітрювання 6мм. По бажанню клієнта можемо встановлювати фурнітуру фірм Roto, Siegenia.

 У наших вікнах встановлюються одно- або двухкамерні склопакети, що дозволяє зберегти тепло в приміщеннях і забезпечують захист від вуличного шуму. У склопакетах ми використовуємо поліроване скло з високою міцністю і прозорістю. Зовні склопакет герметизований, по периметру встановлено молекулярне сито – волого поглинаючий матеріал в алюмінієвому футлярі. Для покращення енергозберігаючих властивостей склопакета замовляють І-скло з напиленням срібла, що відображає теплове випромінювання. Додатково можуть встановлюватись шпроси у склопакеті, москітна сітка, тонування скла та протиударна плівка. Герметизується склопакет у стулці за допомогою спеціального силікону, стійкого до старіння.

 На стулку та віконну раму встановлюються водовідливні профілі німецької фірми Guttman. Вони призначені для захисту нижньої частини рами деревяних вікон від шкідливих атмосферних впливів, скупчення і застою вологи на поверхні штапика стулки. Завдяки спеціальній обробці алюмінію, що використовується для виготовлення водовідливних профілів, поверхня матеріалу стійка до кліматичних умов. Забарвлення профілів проводиться електростатичним порошковим способом. Однією з найбільш цінних якостей системи профілів фірми Guttman являється наявність виконаних з високою точністю відповідності профілю торцевих заглушок. Заглушки настільки пластичні, що без порушення функціональності роботи знімають нагрузки від теплової зміни розміру профіля. З зовнішньої сторони установлюється додатково вуличний відлив, зовнішнє підвіконня з жесті. З внутрішньої сторони встановлюється додатково внутрішнє підвіконня. Для його виготовлення використовується двухслойний клеєний сосновий брус 40 мм. На заготовку наносяться захисні покриття (антисептик, грунт, фарба або лак) такі ж, які використовуються при обробці вікон.

 Наші вікна комплектуються по усьому периметру подвійним контуром ущільнення фірми Deventer, які зберігають працездатність в інтервалі температури від – 65 С до +80 С без втрати фізико-механічних властивостей. Після деформації еластичний профіль розпрямляється, зберігаючи свою складну форму. Вони відрізняються підвищеною герметичністю і не пропускають до приміщення цигарковий дим, вихлопні гази та ін. При цьому ущільнювачі не вбирають запахи. Ущільнювачі Deventer спеціально перевіряються на склеювання з різними видами лаків і фарб, якими зафарбовується деревина. При необхідності змінити ущільнювач його не доведеться віддирати. Елементи ущільнювача легко замінні, з’єднання з рамою безклейове, на основі пружнього розклинення в пазу під ущільнювач.

 Деревина – чудовий теплоізолятор. Доторкнутися до віконної рами з деревини приємно навіть тоді, коли на вулиці стоять мінусові температури. Показники звукоізоляції у деревяних вікнах відчутно вищі, ніж у пластикових тієї ж товщини. Мікроструктура дерева, на відміну навіть від самого якісного пластика «дихає», повільно пропускаючи повітря через мікропори. Тому і при закритих вікнах відбувається поступове провітрювання приміщення. Сучасні лаки і спеціальні розчини, якими обробляють деревину, не заважають деревяній рамі «дихати». Стандартна деревяна рама за добу пропускає крізь пори приблизно 2,5 м3 повітря. У вогні деревина довго зберігає свою міцність. При обвуглюванні дерев’яної поверхні на ній виникає так званий «захисний шар», який не дозволяє процесу горіння швидко проникнути в глибину деревяної конструкції. При горінні деревина не виділяє отруйних речовин.

Дерев’яні вікна довговічні і надійні. Вони легко витримують тривале механічне навантаження. Деревина чудово пристосована до наших кліматичних умов, морозостійка, а сучасні покриття і пропітка захищають від проникнення грибка та природніх впливів. Вони не електростатичні і не притягують забруднень.